категорії: музика новина

Фестиваль «Fort.missia»: на фортах Першої світової експериментуватимуть з джазом, електронікою та сучасним мистецтвом

теґи: Fort.missia, «Мертвий Півень made in ЮА», Дзиґа, актуальне мистецтво, джаз, фестиваль

10-12 липня на Львівщині проходитиме новий вільний в доступі, експериментальний і нестандартний фестиваль «Fort.Missia-2009». Місцем проведення обрано унікальні фортифікаційні споруди Першої світової війни на Українсько-Польському прикордонні у с. Поповичі неподалік с.Шегині.


На цю територію можна буде потрапити тільки раз на рік і тільки на фестиваль(!!!). Основою ідеєю фестивалю «Fort.Missia» є креативність та різноманіття. Окрім традиційних форматів фестиваль демонструватиме найновіші явища в музиці, літературі та сучасному мистецтві.


Літературний проект «Kabi.net» влаштує імпрези за участі Юрія Іздрика, Олега Лишеги, Богдани Матіяш, Грицька Семенчука, Світлани Поваляєвої, Оксани Васьків, Остапа Сливинського та інших сучасних письменників, поетів та драматургів із традиційною трансляцією в Інтернет.


Електронну музику ночами творитимуть діджеї найпотужнішої львівського середовища «Funkmasters», а експериментальне відео та аудіо презентуватиме молода формація діджеїв і віджеїв «RESTart». Польських діджеїв представлятимуть DJ Hosh (формація «Sen-C Rollers») i DJ Smola (формація «ShamanaGurus») , а з українських подвижників мікшування виступлять DJ Derrick, DJ Tonika, DJ Ermak, DJ Unique, DJ Neoser, DJ Madhead… і це ще не повний перелік.

• Джазуватимуть «DagaDana», «L Quartet»(Tokar, Yaremchuk, Gnydyn, Lytvynuk), «Waclaw Zimpel & Mapk Tokar», «Adlibitum» та «Dzyga Jazz Quartet».

• На великій сцені виступлять «Плач Єремії», «Мертвий Півень», «Vo-Vo», «ShockolaD», «ФАЙНО», «Dalai Lama», «Orchestra Vito», «Дивні», «Ґорґішелі». Завершуватиме концерти відео-дискотека «РадіоІніціатива. Танці. UA».

• Особлива увага буде приділена візуальному мистецтву. Упродовж фестивалю буде представлено environment- та lend-art-проекти, мультимедійні проекти та перформанси від львів’ян Влодка Кауфмана, Володимира Топія, Сергія Петлюка, Мирослава Вайди, Олексія Хорошка, групи «ТОТЕМ»: Олена Афанасьєва, Сергій Дяченко, Макс Афанасьєв (Херсон), Лабораторії Актуальної Творчості (Вінниця), Jaroslaw Koz'ara (Lublin), Katarzyna Szczypior (Lublin), Ярослава Присяжнюка (Київ), Ілона Сільваші (Київ), Piotr Wysocki (Warszawa), Dominik Jalowinski (Warszawa), Юрія Баранніка (Запоріжжя) та ін.

Програма фесту наповнюється з кожним днем і рясніє ексклюзивними програмами.

Серед нових родзинок фестивалю:
Повністю нова джазова програма від переможців «Флюгерів Львова-2009» гурту «Ad libitum». Презентація композицій майбутнього альбому від етно-джазового гурту «ShockolaD», які щойно випустили CD «Покоси» та не можуть зупинитись. Нова програма «Orchestra Vito» під назвою «Tango-Crash», котра поєднає твори Астора П’яццоли та власні обробки латиноамериканської музики. «Мертвий Півень» виконуватиме пісні на вірші Юрія Андруховича із останнього альбому «Made in ЮА». Окремим проектом спеціально для фестивалю стане виступ майстрів джазової імпровізації Марка Токара та Waclawa Zimpela у поєднанні із мулитимедійним проектом і перформансом Олексія Хорошка. Ще один Україно-Польський проект «DagaDana» супроводжуватиметься мультимедією Сергія Петлюка. Тарас Чубай та «Плач Єремії» на оборонних фортифікаціях першої світової виконуватимуть стрілецьких пісень.


Доєднались до фестивалю і експериментальні музично-мистецькі проекти з Тернополя, які своїми виступами обіцяють «зірвати стріхи» навіть найбільш вибагливим естетам. Інді-гурт «Зелені Сестри» поєднуватимуть електро-фолк із відеоартом та перформенсами. Проект «Electrostatic Death» імпровізуватиме на антикварних комп’ютерах, ігрових консолях, контроллерах та іншій цікавій машинерії. А славнозвісний «ZSUF» до спеціальної програми на фестиваль «Fort.Missia» готує оборонне відео «Химери війни», лазерне шоу, та костюмований відеперформанс «Камуфляж».


Для фестивалю створила програму і формація діджеїв та віджеїв «RESTart». Крім того, до виступів львівських діджеїв середовища «Funkmasters» приєднаються польські DJ Hosh із формації «Sen-C Rollers» та DJ Smola із формації «ShamanaGurus».


ПОВНУ ПРОГРАМУ ФЕСТИВАЛЮ
та додаткову інформацію можна подивитись на сайтах: www.dzyga.com та www.fortmissia.com

П.С. На оборонні фортифікаційні споруди Українсько-Польського прикодоння можна буде потрапити тільки раз на рік і тільки на фестиваль «Fort.Missia».
 

Після фестивалю організатори спрямовуватимуть публіку до своїх друзів – фестивалю "АРТ-Поле".

Інформаційним пратнером фестивалю є спільнота блогів про культуру sumno.com