категорії: стаття

У Львові 4 раз фестивалі актуального мистецтва

«Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» та «MediaDepo»

теґи: Дзиґа, Тиждень актуального мистецтва, Школа перфомансу

 


Четвертий рік поспіль із 28серпня до 4 вересня у Львові відбудуться потужні фестивалі сучасного мистецтва «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові. Школа перфомансу» та «MediaDepo».Програма фестивалів буде підсилена презентаціями нових авторських проектів. Вхід на всі акції – вільний.

«Дні мистецтва перфоманс у Львові. Школа перфомансу»

– це перший та, наразі,

єдиний щорічний фестиваль мистецтва перфомансу у Львові та в Україні! Він поєднує зустрічі з митцями, лекції, відеопокази та, власне, виконання  перфомансів, авторами яких є як відомі та знані майстри, так і молода та цікава генерація перфомерів. За час існування фестивалю куратори запрошували до участі перфомерів з України, Польщі, Литви, Білорусі, Ізраїлю, Австрії, Швейцарії.

Цього року, як куратор, до проекту «Дні мистецтва перфоманс» долучається Тамар Рабан з Ізраїлю, разом з котрою на фестиваль приїдуть відомі ізраїльські перфомери Яаків Хейфец, Бені Корі та Кінерет Макс. Поза тим, фестиваль очікує на участь молодих перфомерів із Польщі -Йоанна Оґроднік, Сильвестр П`ясецький, Міхал Д`яковский, радикальних мистців з Росії Александра Шабурова та В`ячеслава Мізіна (арт-група «Сініє носи»). Україну на цьому фестивалі представлять Влодко Кауфман, Мирослав Вайда, Михайло Барабаш, Володимир Топій та Василь Бажай.

 

Єдина в Україні «Школа перфомансу» проходить з ініціативи та під керівництвом авторитетного польського перфомера Януша Балдиґи. На його запрошення лекції читають провідні теоретики історії перфомансу: 2009 р. ― швейцарська дослідниця перфомансу, професор Базельської академії мистецтв Сибіл Омлін, 2010 р. ― майстриня перфомансу та аналітик сучасного мистецтва з Австрії Барбара Штурм. Тема тогорічної «Школи»: «Межі простору — мистецтво подолання кордонів».

 Як і кожного року,  по завершенні навчання учасники продемонструють свої перфоманси. «Школа перфомансу» викликає ажіотаж серед студентів мистецьких навчальних закладів цілої країни, адже навчання у «Школі» досі залишається єдиним шансом оволодіти цим видом мистецтва. Минулого року «Школу» відвідало більше 40 «учнів» зі Львова, Тернополя, Чернігова, Харкова та Києва.

Місце:  Львівський Палац Мистецтв(вул. Коперника,17)

координатори: Влодко Кауфман, Ліда Савченко-Дуда

деталі www.dzyga.com/dp  

 

«MediaDepo»–  ініціатива, яка прагне до синтезу практик сучасного мистецтва та технології. Фестиваль щорокупредставляє  кращі твори різних європейських медіа-фестивалів, влаштовує обговорення те демонстрації медіа-проектів.

Цьогоріч фестиваль проходитиме під гаслом «Чому страждає Прометей?» (мистецтво у добу технологічних катастроф). У 2011 році людство відзначає 50-річчя польоту людини у космос і разом з цим 25-річчя Чорнобильської катастрофи.

 Особливістю цьогорічного «МедіаДепо» є участь британського дуету Semiconductor з інсталяцією «Сонячний вітер» та презентації, майстер–клас і перфоманс  Вроцлавського центру медіа мистецтва WRO. На фестивалі відбудеться перегляд творів минулорічних переможців найважливішого європейського фестивалю медіа-мистецтва Ars Electronica, ознайомлення з творчістю російського проекту Кібер Брати та румунського фестивалю Simultan.

Також під час фестивалю триватимуть майстер-класи WRO щодо використання вільного програмного забезпечення для створення сучасного мистецтва. На додаток у Львові відбудеться світова прем’єра проекту «EU Tracer» – аудіовізуального інтерактивного перфомансу Павела Яніцкого

Місце:Музей Ідей (вул. Валова, 12), галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35), Центр міської історії (Богомольця, 6),

координатор:Богдан Шумилович

деталі www.mediadepo.org.ua    

 

 ФОТО з Т.А.М. – 2008   ФОТО з Т.А.М. – 2009 ФОТО з Т.А.М. – 2010

Звіт Т.А.М. – 2008 Звіт/ВІДЕО Т.А.М. – 2009 Звіт/ВІДЕО Т.А.М. – 2010

 

Контакт:dzygainfo@gmail.com

Детальніше ознайомитись із проектами можна на сайті Мистецького об’єднання «Дзиґа»:www.dzyga.com

Проект «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові. Школа перфомансу» здійснено за підтримки програми

 і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»